CELOŠKOLNÍ PROJEKT "DEN ZEMĚ 2012"

"EKOŠKOLA V PRAXI aneb VODA V DEŠŤOVÉ ZAHRADĚ"

V rámci oslav dne Země jsme letos realizovali část projektu  Ekoškola v praxi aneb voda v Dešťové zahradě. Náš projekt byl vybrán v rámci grantové výzvy pro školy zapojené v mezinárodním programu Ekoškola, , kterou vyhlásilo: Sdružení TEREZA a Provident Financial, s.r.o.
Na realizaci tohoto projektu se k nám do školy  přijeli VE ČTVRTEK 19.04.2012 podívat i zástupce sdružení Tereza a zástupci společnosti Provident Financial s.r.o., kteří nám symbolicky předali šek na 22 500 Kč.

Podrobné informace o projektu a fotoreportáž z budování zahrady najdete zde.
  "SLUNEČNÍ DEN S EKOTÝMEM NA SLUŇÁKOVĚ"

V neděli 22.4. 2012 se děti i se svými rodiči, sourozenci či prarodiči zúčastnily Slunečního dne na Sluňákově s Ekotýmem.
Akce se celkem zúčastnilo 99 dětí a 49 rodičů a učitelů! Ve spolupráci se Střediskem environmentální výchovy Olomouckého kraje a krajskou koordinátorkou projektu Ekoškola Pavlínou Vrbovou jsme s Ekotýmem připravili tématicky  motivovaný den.Celý den byl inspirován Sluncem a jeho vlivem na život na Zemi a její obyvatele. Na stanovištích jsme plnili nejrůznější úkoly!

• Ochutnávali jsme, co vyroste ze sluneční energie….., protože Slunce je naše obživa!

• Měřili teplotu a tlak vzduchu…….Slunce naše počasí

• Rozeznávali alternativní zdroje energie a postavili si větrníčky……Slunce naše energie….

• Dozvěděli jsme se jak nám Slunce jako hodinář řídí život a vyrobili si sluneční hodiny

• Slunce dokáže být i dobrý malíř, proto jsme si vytvořili barevné paletky a obrázky z rýže a odpadových materiálů

• Slunce je náš dobrý přítel………….nacvičili jsme si pozdrav Slunci a vymysleli hudební variantu za pomocí bubínků

• Slunce je naše hvězda, pozorovali jsme ji dalekohledem a běželi napříč sluneční soustavou

• Také jsme si zopakovali na stanovišti Odpady, jak dlouho trvá než se některé typy odpadků v přírodě rozloží.

V průběhu dne jsme si také prohlédli zajímavý Sluňákovský dům …..více na www.slunakov.cz

FOTOGRAFIE Z AKCE
  "MODRÝ DEN" + "DEN ZEMĚ" 1. - 5. třídy

Naši nejmladší žáci 1., 2, tříd a 3.B si také ve  čtvrtek 19.9. 2012 užili svůj Modrý den.
Naše Země je modrou planetou, proto jsme i my přišli oblečeni v tento den do školy v modrém oblečení. Modrá je také voda, bez které by nebyl na Zemi život.

V tématickém vyučování si děti vyzkoušely nejrůznější činnosti motivované environmentální tématikou a pracovaly s přírodními materiály.

Modrý den - fotogalerie

"DEN ZEMĚ" 1. - 5. třídy - aktivity
  "DEN ZEMĚ" 1. - 5. třídy - cvičení s novinami
  "DEN ZEMĚ" 1. - 5. třídy - výtvarné aktivity

2.B - výrobky z přírodních materiálů

"BYLINKY PRO TRÁVNÍK"

V rámci letošních oslav jsme také vyhlásili akci Bylinky pro Trávník:

Na co se letos ještě můžete těšit ?

• Na  fotografickou  a literární soutěž

• Na výstavu prací dětí: Vyznání Zemi ( připravujeme na květen)

• Zapojíme se již tradičně do akce „ Ukliďme svět “ 24.4.2012  (přihlášené třídy)

Další připravované aktivity a soutěže ke Dni Země 2012  budeme průběžně doplňovat!